-
| .
|
|
|
SOCCER DATABASE
ONLY HT & FT EXAMPLE ARGENTINA: Primera B Nacional
01:00 Atletico Parana - All Boys 0-1 (HT) 2-2 0-1(HT) 2-2 (FT)
ALGERIA: Algeria Cup 17:30 Hussein Dey-MC Alger
ANGOLA: Girabola 18:00 Caala - Progresso 18:00 Desportivo Huila - Primeiro de Agosto 18:00 Sagrada - Academica
ARGENTINA: Primera Division 00:30 Defensa y Justicia - San Martin S.J. 0-0 01:10 Argentinos Jrs -Boca Juniors 0-0(HT) 1-0
ARGENTINA: Primera B Nacional 01:00 Atletico Parana - All Boys 0-1(HT) 2-2
AUSTRALIA: A-League - Play Offs 08:00 Adelaide United - WS Wanderers 2-0 (HT) 3-1
AUSTRALIA: NPL NSW 08:30 APIA Tigers - Sydney Utd 0-2 (HT) 0-3
09:00 Wollongong - Sutherland Sharks 3-0(HT) 3-1
AUSTRALIA: Brisbane Premier League 10:00 Postponed Queensland- Queensland Lions
AUSTRALIA: NPL Queensland 07:00 Gold Coast City- Olympic FC 2-0 (HT) 2-1
AUSTRALIA: Capital Territory 06:00 Canberra FC -Woden Weston 1-0 (HT) 2-0
07:00 Canberra United U19 1 - 4 Cooma 0 - 1 (HT) 1-4 07:00 Monaro Panthers - Gungahlin
AUSTRALIA: Northern NSW 05:30 Charlestown City Blues -Adamstown Rosebud 1-0 (HT) 2 - 0 05:30 Postponed Maitland - Newcastle Jets U21
06:30 Broadmeadow 1 - 1 Edgeworth E. 1 - 1 (HT)
AUSTRIA: Tipico Bundesliga 16:30 Austria Vienna - Salzburg
StandingsAUSTRIA: Regionalliga East 14:00 84 St. Polten (Am) 0 - 1 First Vienna (0 - 1) 18:30 Rapid Vienna (Am) - Ebreichsdorf
StandingsAUSTRIA: Regionalliga Central 16:00 AC Wolfsberger (Am) - Florian
StandingsAUSTRIA: Regionalliga West 10:30 Fin Reichenau 2 - 2 Wacker Innsbruck (Am) (1 - 1) StandingsAZERBAIJAN: Premier League 14:00 73 Inter Baku 1 - 2 SumQayit (1 - 2) 14:30 50 Gabala 1 - 1 Neftci Baku (1 - 1) 17:00 Zira - Qarabag
StandingsBELGIUM: Jupiler League - Championship Group 14:30 46 Anderlecht 1 - 0 Gent (1 - 0) 18:00 Club Brugge KV - Genk
StandingsBELGIUM: Belgium Third Division Group A 15:00 FRO Aalst - Temse
15:00 FRO Acren - Petegem
15:00 FRO Hamme - Izegem
15:00 FRO Londerzeel - Olsa Brakel
15:00 FRO Oudenaarde - Bornem
15:00 FRO Saint Eloois - KRC Mechelen
15:00 FRO Torhout - Dender
15:00 FRO UR La Louviere - Sint Niklaas
15:00 FRO Zeehaven - Gullegem
StandingsBELGIUM: Belgium Third Division Group B 15:00 FRO Beerschot Wilrijk - Bocholter
15:00 FRO Diegem - Oosterzonen
15:00 FRO Grimbergen - Hoogstraten
15:00 FRO K. Berchem Sport - Woluwe Zaventem
15:00 FRO La Calamine - Hamoir
15:00 FRO Overijse - Hasselt
15:00 FRO RFC Liege - Walhain
15:00 FRO Sprimont-Comblain - Boom
15:00 FRO Tienen - Wallonne Ciney
StandingsBOLIVIA: Liga de Futbol Prof - Clausura 21:00 Bolivar - The Strongest
21:00 Nacional Potosi - Petrolero de Yacuiba
21:00 U. Sucre - Ciclon
DrawBRAZIL: Campeonato Alagoano - Play Offs 21:00 CRB - CSA
DrawBRAZIL: Campeonato Baiano - Play Offs 21:00 Fluminense de Feira - Juazeirense
21:00 Vitoria - Bahia
DrawBRAZIL: Campeonato Carioca - Taca Rio - Play Offs 22:00 Volta Redonda - Resende
DrawBRAZIL: Campeonato Carioca - Play Offs 21:00 Botafogo RJ - Vasco
DrawBRAZIL: Campeonato Catarinense - Play Offs 21:00 Joinville - Chapecoense-SC
DrawBRAZIL: Campeonato Cearense - Play Offs 21:00 Uniclinic - Fortaleza
DrawBRAZIL: Campeonato Gaucho - Play Offs 21:00 Juventude - Internacional
DrawBRAZIL: Campeonato Goiano - Play Offs 21:00 Anapolis - Goias
DrawBRAZIL: Campeonato Mineiro - Play Offs 21:00 America MG - Atletico-MG
DrawBRAZIL: Campeonato Paranaense - Play Offs 21:00 Atletico-PR - Coritiba
DrawBRAZIL: Campeonato Paulista - Play Offs 21:00 Audax - Santos
DrawBRAZIL: Copa do Nordeste - Play Offs 21:00 Campinense - Santa Cruz
StandingsCHINA: Super League 13:35 Fin Tianjin Teda 2 - 0 Shijiazhuang (2 - 0) StandingsCHINA: Jia League 09:00 Fin Dalian Yifang F.C. 0 - 1 Qingdao Jonoon (0 - 0) 09:00 Fin Guizhou Hengfeng Zhicheng F.C. 1 - 0 Nei Mongol (1 - 0) 09:30 Fin Beijing Renhe 3 - 1 Shanghai Shenxin (1 - 1) 09:30 Fin Wuhan Zall 1 - 1 Xinjiang Tianshan (1 - 1) StandingsCOLOMBIA: Liga Aguila - Apertura 00:00 Fin Envigado 2 - 0 Millonarios (1 - 0) 02:45 Fin Santa Fe 1 - 0 Aguilas (1 - 0) 16:00 Cortulua - Chico
20:15 Patriotas - Deportes Tolima
22:15 Huila - Atl. Nacional
StandingsCOLOMBIA: Torneo Aguila 21:00 Bogota - Cucuta
22:00 Leones - Real Santander
22:00 Orsomarso - Popayan
22:30 Atlético F.C. - Llaneros
22:30 Pereira - Valledupar
DrawCOSTA RICA: Primera Division - Torneo de Verano - Play Offs 04:00 Fin Alajuelense 2 - 0 Saprissa (1 - 0) StandingsCROATIA: 1. HNL 15:00 33 Osijek 0 - 0 Hajduk Split (0 - 0) 19:00 Rijeka - RNK Split
StandingsCROATIA: 2. HNL 17:00 FRO D. Zagreb 2 - Sibenik
17:00 FRO Sesvete - Lucko
StandingsCZECH REPUBLIC: Synot liga 17:00 Teplice - Sparta Prague
19:00 Bohemians 1905 - Slavia Prague
StandingsCZECH REPUBLIC: Division 2 17:00 Ceske Budejovice - Varnsdorf
StandingsCZECH REPUBLIC: CFL 10:15 Fin Mas Taborsko B 0 - 5 Chrudim (0 - 3) 10:15 Fin Zizkov 3 - 1 Dobrovice (1 - 1) 17:00 Brozany - Zapy
17:00 Jirny - Domazlice
17:00 Kolin - Stechovice
17:00 Most - Caslav
StandingsCZECH REPUBLIC: MSFL 10:15 Fin Slovacko B 0 - 2 Vyskov (0 - 1) 10:30 Fin Otrokovice 1 - 0 Mohelnice (1 - 0) StandingsDENMARK: Superliga 13:00 Fin Nordsjaelland 2 - 2 Randers FC (0 - 1) 16:00 Aalborg - Brondby 18:00 FC Copenhagen - Midtjylland
StandingsDENMARK: Bet25 Liga 13:45 90+ Fredericia 0 - 2 Horsens (0 - 2) 13:45 Fin Helsingor 3 - 1 Roskilde (0 - 1) 13:45 90+ Koge 0 - 3 Lyngby (0 - 1) 13:45 Fin Skive 2 - 4 Naestved (0 - 0) 13:45 Awarded Vejle 3 - 0 Vestsjaelland
StandingsDENMARK: 2nd Division - Promotion Group 15:00 37 AB Copenhagen 3 - 0 Marienlyst (3 - 0) StandingsDENMARK: 2nd Division - Relegation Group 13:00 Fin Avarta 2 - 0 Dalum IF (1 - 0) 15:00 32 Holbaek 0 - 0 Kolding IF (0 - 0) StandingsDENMARK: Elitedivisionen Women - Championship Group 14:00 FRO Odense W - Vejle W
StandingsDR CONGO: Super Ligue - Final Stage 16:30 FRO Mazembe - Motema Pembe
StandingsECUADOR: Serie A - First stage 22:00 Postp Ind. del Valle - Barcelona SC
StandingsEGYPT: Premier League 15:45 El Daklyeh - Misr Elmaqasah
17:45 Aswan SC - El Masry
20:00 Arab Contractors - Enppi
StandingsEL SALVADOR: Primera Division - Clausura 23:00 Atletico Marte - Aguila
23:00 Dragon - Alianza FC
23:00 FAS - Santa Tecla
23:00 Juventud Ind. - Pasaquina
23:00 Sonsonate - Metapan
23:00 UES - Chalatenango
StandingsENGLAND: Premier League 13:00 Fin Swansea 3 - 1 Liverpool (2 - 0) 15:05 31 Manchester United 1 - 1 Leicester (1 - 1) 17:30 Southampton - Manchester City
StandingsENGLAND: WSL 1 Women 15:00 36 Arsenal W 0 - 0 Birmingham W (0 - 0) StandingsENGLAND: WSL 2 Women 15:00 35 Aston Villa W 0 - 0 Durham W (0 - 0) 15:00 36 Everton W 0 - 0 London Bees W (0 - 0) 15:00 36 Oxford Utd W 0 - 0 Sheffield FC W (0 - 0) 15:00 37 Watford W 0 - 2 Bristol City W (0 - 2) DrawEUROPE: Champions League Women 15:15 21 Frankfurt W 0 - 0 Wolfsburg W (0 - 0) StandingsFAROE ISLANDS: Premier League 16:00 IF Fuglafjordur - HB Torshavn
16:00 Klaksvik - Toftir
16:00 NSI Runavik - AB Argir
16:00 Skala Itrottarfelag - TB Tvoroyri
16:00 Vikingur - B36 Torshavn
StandingsFRANCE: Ligue 1 17:00 Angers - Marseille
StandingsFRANCE: Ligue 2 14:00 80 Dijon 0 - 3 Metz (0 - 1) StandingsGERMANY: Regionalliga North 14:00 74 Braunschweig II 1 - 0 TSV Havelse (1 - 0) 14:00 81 ETSV Weiche 1 - 1 Luneburger Hansa (1 - 0) 14:00 79 Hamburger SV II 2 - 1 BSV Rehden (1 - 0) 15:00 Postp Hildesheim - Hannover II
StandingsGERMANY: Regionalliga Bayern 14:00 79 Furth II 2 - 0 Aschaffenburg (2 - 0) StandingsGERMANY: Oberliga NOFV-Nord 14:00 FRO Brandenburger - Furstenwalde
14:00 FRO CFC Hertha - Hansa Rostock II
14:00 FRO Seelow - Malchower
StandingsGERMANY: Oberliga NOFV- Süd 14:00 FRO Askania Bernburg - Schott Jena
14:00 FRO Bischofswerdaer - Eisenach
StandingsGERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein 14:00 FRO Eutin - Eichede
14:00 FRO Holstein Kiel II - Oldenburger
14:00 FRO Reher/Puls - Flensburg 08
14:00 FRO Todesfelde - Preetzer TSV
15:00 FRO Meldorf - Hartenholm
15:00 FRO VfR Neumunster - TSV Kropp
StandingsGERMANY: Oberliga Bremen 14:00 FRO Bremer - Geestemunde
15:00 FRO Grohn - BTS Neustadt
15:00 FRO Grolland - Union 60 Bremen
15:00 FRO Habenhauser - Aumund-Vegesack
15:00 FRO OSC Bremerhaven - Brinkumer
15:00 FRO Schwachhausen - Blumenthaler
15:00 FRO Vatan Bremen - Leher
StandingsGERMANY: Oberliga Niedersachsen 15:00 FRO Lupo-Martini Wolfsburg - FT Braunschweig
15:00 FRO SVG Gottingen - Egestorf-Langreder
15:00 FRO Uphusen - Eintracht Northeim
15:00 FRO VfL Oldenburg - Teutonia U.
15:00 FRO Wunstorf - Heeslinger
StandingsGERMANY: Oberliga Westfalen 15:00 FRO Stadtlohn - Sprockhovel
15:00 FRO Westfalia Rhynern - Zweckel
StandingsGERMANY: Oberliga Bayern Nord 17:00 FRO Grossbardorf - Burglengenfeld
StandingsGERMANY: Oberliga Baden-Württemberg 14:00 FRO Stutt. Kickers II - CfR Pforzheim
15:00 FRO Ger. Friedrichstal - Karlsruher II
StandingsGERMANY: Oberliga Mittelrhein 15:00 FRO Bergisch Gladbach - Germania Windeck
15:00 FRO Eilendorf - TV Herkenrath
15:00 FRO FC Viktoria 08 - Breinig
15:00 FRO Freialdenhoven - Bonner
15:00 FRO Hennef - Friesdorf
15:15 FRO Wesseling-Urfeld - Hurth
15:30 FRO VfL Leverkusen - Alemannia Aachen II
StandingsGERMANY: Oberliga Niederrhein 15:00 FRO 1.FC Monchengladbach - Hilden
15:00 FRO Dusseldorf-West - Honnepel-Niedermormter
15:00 FRO Kapellen-Erft - Kalkum-Wittlaer
15:00 FRO Krefeld-Fischeln - Jahn Hiesfeld
15:00 FRO Oberhausen II - Meerbusch
15:00 FRO Schonnebeck - Germania Ratingen
15:00 FRO Uerdingen - TuRU Dusseldorf
StandingsGERMANY: Junioren Bundesliga West 13:00 Fin Dortmund U19 6 - 0 Duisburg U19 (2 - 0) 13:00 Fin Dusseldorf U19 4 - 2 B. Monchengladbach U19 (3 - 0) 13:00 Fin Leverkusen U19 2 - 2 Bochum U19 (0 - 0) 13:00 Fin Monchengladbach U19 0 - 3 Fortuna Koln U19 (0 - 2) 13:00 Fin Preussen Munster U19 1 - 0 Koln U19 (0 - 0) 13:00 Fin Schalke U19 3 - 1 Wuppertaler U19 (1 - 0) StandingsGERMANY: Bundesliga Women 14:00 80 Bayern Munich W 5 - 0 Bayer Leverkusen W (2 - 0) 14:00 80 Freiburg W 2 - 1 Sand W (1 - 0) 14:00 77 Koln W 3 - 2 Potsdam W (0 - 1) 14:00 76 Werder Bremen W 0 - 6 SGS Essen W (0 - 1) StandingsGIBRALTAR: Premier Division 16:30 Glacis United - Lynx
StandingsGUATEMALA: Liga Nacional - Clausura 00:00 Fin Comunicaciones 1 - 0 Xelaju (1 - 0) 03:00 Fin Coban Imperial 1 - 0 Mictlan (1 - 0) 04:00 Fin Petapa 2 - 3 Universidad SC (2 - 1) 20:00 Marquense - Malacateco
22:30 Guastatoya - Municipal
23:45 Suchitepequez - Antigua
StandingsHONDURAS: Liga Nacional - Clausura 23:00 CD Honduras - Vida
23:00 Motagua - Marathon
23:00 Real Espana - Platense
23:00 Real Sociedad - Olimpia
23:00 Victoria - Juticalpa
StandingsICELAND: Pepsideild 18:00 Throttur - Hafnarfjordur
19:00 IBV Vestmannaeyjar - Akranes
21:15 Breidablik - Olafsvik
22:00 Valur - Fjolnir
DrawICELAND: Icelandic Cup 14:00 FRO Isbjorninn - KB Breidholt
15:00 FRO Alftanes - Reynir
15:00 FRO Lettir - Kjalnesinga
15:00 33 Vatnaliljur 1 - 1 Hamar (1 - 1) StandingsINDONESIA: ISC 11:00 Fin Bali United 1 - 1 Pusamania Borneo (1 - 1) 13:30 Fin Arema Malang 2 - 0 Balikpapan (2 - 0) 16:00 PS TNI - Madura United
StandingsISRAEL: Ligat ha'Al - Relegation Group 18:00 Netanya - Yehuda
StandingsISRAEL: Ligat ha'Al - Championship Group 19:30 Beitar Jerusalem - Sakhnin
StandingsITALY: Serie A 12:30 Fin Juventus 2 - 0 Carpi (1 - 0) 15:00 34 AC Milan 0 - 1 Frosinone (0 - 1) 15:00 35 Empoli 0 - 0 Bologna (0 - 0) 15:00 34 Palermo 1 - 0 Sampdoria (1 - 0) 15:00 35 Sassuolo 0 - 0 Verona (0 - 0) 20:45 Lazio - Inter
StandingsITALY: Serie B 17:30 Como - Ternana
StandingsITALY: Lega Pro - Group B 15:00 32 Ancona 0 - 2 Rimini (0 - 2) 15:00 32 Arezzo 0 - 0 Maceratese (0 - 0) 15:00 36 Carrarese 0 - 2 Prato (0 - 2) 15:00 35 L Aquila 0 - 1 Lucchese (0 - 1) 15:00 36 Pisa 0 - 0 Lupa Roma (0 - 0) 15:00 38 Santarcangelo 0 - 1 Pontedera (0 - 1) 15:00 32 Savona 0 - 0 Pistoiese (0 - 0) 15:00 34 Teramo 0 - 0 Spal (0 - 0) 15:00 37 Tuttocuoio 1 - 0 Siena (1 - 0) DrawJAMAICA: Premier League - Play Offs 23:00 FRO Portmore - Montego Bay
StandingsKAZAKHSTAN: Premier League 11:00 Fin FC Astana 1 - 0 K. Almaty (1 - 0) 12:00 Fin Ordabasy 1 - 0 Akzajyk Uralsk (0 - 0) 12:00 Fin Tobol 1 - 0 Taraz (0 - 0) 13:00 Fin Shakhtar Karagandy 0 - 0 Atyrau (0 - 0) 13:00 Fin Zhetysu Taldykorgan 0 - 3 I. Pavlodar (0 - 2) 14:00 78 Aktobe 1 - 0 Okzhetpes (0 - 0) StandingsKOSOVO: Superliga 15:00 FRO Besa Peje - Llapi Podujeve
15:00 FRO Gjilani - Drenica
15:00 FRO Kosova Vushtrri - Liria
15:00 FRO Prishtina - Drita
15:00 FRO Trepca 89 - Ferronikeli
StandingsLEBANON: Premier League 14:30 FRO Al Ahed - Al Sahel
14:30 FRO Al Hikma - Al Ghazieh
14:30 FRO Tripoli - Salam Zgharta
StandingsMEXICO: Primera Division - Clausura 00:00 Fin Club America 3 - 3 Monterrey (2 - 1) 02:00 Fin U.A.N.L.- Tigres 0 - 0 Veracruz (0 - 0) 03:06 Fin Club Leon 0 - 0 Pachuca (0 - 0) 03:30 Fin Monarcas 3 - 2 Santos Laguna (2 - 2) 04:00 Fin Chiapas 0 - 3 Atlas (0 - 2) 19:00 Toluca - Cruz Azul
DrawMEXICO: Liga de Ascenso - Clausura - Play Offs 03:00 Fin Necaxa 3 - 2 Atlante (0 - 0) 19:00 Leones Negros - Zacatecas
StandingsMOROCCO: Botola Pro 18:00 Olympique de Safi - Kawkab Marrakech
20:00 Hassania Agadir - FUS Rabat
20:00 Wydad - Mouloudia Oujda
StandingsNETHERLANDS: Eredivisie 14:30 47 Ajax 1 - 0 Twente (1 - 0) 14:30 49 AZ Alkmaar 3 - 1 Graafschap (3 - 1) 14:30 47 Excelsior 0 - 1 Zwolle (0 - 1) 14:30 48 Heerenveen 1 - 1 Groningen (1 - 1) 14:30 47 Heracles 0 - 0 Den Haag (0 - 0) 14:30 47 Nijmegen 1 - 1 Roda (1 - 1) 14:30 47 PSV 3 - 2 Cambuur (3 - 2) 14:30 48 Vitesse 1 - 0 Utrecht (1 - 0) 14:30 47 Willem II 0 - 0 Feyenoord (0 - 0) DrawNICARAGUA: Primera Division - Clausura - Play Offs 23:00 Diriangen - Esteli
DrawNORTH & CENTRAL AMERICA: CFU Club Championship - Play Offs 23:30 FRO Arnett Gardens - Don Bosco
StandingsNORWAY: Tippeligaen 15:30 6 Viking 0 - 0 Haugesund (0 - 0) 18:00 Sogndal - Rosenborg
18:00 Start - Stromsgodset
18:00 Tromso - Brann
20:00 Stabaek - Odd
StandingsNORWAY: OBOS-ligaen 15:30 7 Hodd 0 - 0 Sandnes (0 - 0) 18:00 Asane - Bryne
18:00 Jerv - Strommen
18:00 K. Oslo - Kristiansund
18:00 Mjondalen - Levanger
18:00 Ranheim - Kongsvinger
18:00 Raufoss - Ull/Kisa
StandingsNORWAY: Division 2 - Group 1 14:00 79 Follo 2 - 1 Alta (1 - 1) 16:00 Senja - Finnsnes
17:30 Skeid - Tromsdalen
StandingsNORWAY: Division 2 - Group 2 16:00 Stjordals Blink - Molde 2
StandingsNORWAY: Division 2 - Group 3 16:00 Egersunds - Fyllingsdalen
16:00 Lysekloster - Valerenga 2
16:30 Forde - Vidar
StandingsNORWAY: Division 2 - Group 4 18:00 Tonsberg - Notodden
StandingsNORWAY: Toppserien Women 13:00 Fin Uraedd W 1 - 2 Medkila W (0 - 0) StandingsPANAMA: LPF - Clausura 01:00 Fin Arabe Unido 2 - 1 Chorrillo (1 - 1) 01:00 Fin Atl. Nacional 1 - 5 Chiriqui (1 - 3) 01:00 Fin Miguelito 2 - 2 Tauro (1 - 1) 01:00 Fin Plaza Amador 1 - 0 Alianza (1 - 0) 01:00 Fin San Francisco 2 - 4 Chepo (1 - 1) StandingsPARAGUAY: Primera Division - Apertura 00:00 Fin Guarani 4 - 2 River Plate (2 - 0) 01:10 Fin Sol de America 2 - 2 Cerro Porteno (1 - 0) 23:00 Olimpia Asuncion - Sp. Luqueno
StandingsPERU: Primera Division - Apertura 03:00 Fin Alianza Lima 2 - 1 Garcilaso (1 - 1) 18:15 Union Comercio - Dep. Municipal
20:30 Alianza Atl. - Comerciantes Unidos
23:00 Sporting Cristal - U. de Deportes
StandingsPHILIPPINES: UFL 08:45 Awarded Manila Nomads 3 - 0 Agila
11:15 Fin Forza 1 - 1 Green Archers (0 - 0) 13:45 84 Stallion 1 - 4 Global (1 - 2) StandingsPOLAND: Ekstraklasa - Championship Group 18:00 Piast Gliwice - Pogon Szczecin
StandingsPOLAND: Ekstraklasa - Relegation Group 15:30 6 Jagiellonia 0 - 0 Podbeskidzie (0 - 0) StandingsPOLAND: Division 1 12:45 Fin Zaglebie Sosnowiec 0 - 1 Rozwoj Katowice (0 - 0) StandingsPOLAND: Division 2 16:00 Puszcza - Blekitni Stargard
StandingsPORTUGAL: Primeira Liga 17:00 Estoril - Maritimo
17:00 Moreirense - Boavista
19:15 Arouca - Nacional
21:30 U. Madeira - Academica
StandingsPORTUGAL: Segunda Liga 17:00 Sporting B - FC Porto B
StandingsPORTUGAL: Campeonato de Portugal Prio - Relegation Group 17:00 FRO Caldas - Vitoria Sernache
StandingsROMANIA: Liga 1 - Championship Group 19:30 Steaua Bucuresti - Pandurii
StandingsROMANIA: Liga 1 - Relegation Group 17:00 CS U. Craiova - Concordia
StandingsRUSSIA: Premier League 11:00 Fin Ufa 1 - 1 Rubin Kazan (1 - 1) 13:30 Fin M. Saransk 2 - 1 FK Rostov (0 - 0) 16:00 Terek Grozni - Krylya Sovetov Samara
18:30 Krasnodar - Anzhi
StandingsSCOTLAND: Championship 13:30 Fin Alloa 1 - 1 Dumbarton (1 - 0) 13:30 Fin Falkirk 1 - 0 Morton (0 - 0) 13:30 Fin Hibernian 2 - 0 Queen of South (0 - 0) 13:30 Fin Livingston 0 - 1 Raith (0 - 0) 13:30 Fin St. Mirren 2 - 2 Rangers (1 - 0) StandingsSLOVAKIA: Fortuna liga 16:30 Skalica - Myjava
StandingsSLOVAKIA: 2. Liga - West - Relegation Group 10:30 Fin Trnava B 1 - 0 B. Bystrica (1 - 0) 16:00 D. Luzna - SK Senec
StandingsSLOVAKIA: 2. Liga - Promotion Group 10:30 Fin Slovan Bratislava B 0 - 4 Lok. Kosice (0 - 3) 16:00 Pohronie - VSS Kosice
StandingsSLOVENIA: Prva liga 16:55 Koper - O. Ljubljana
StandingsSLOVENIA: 2. SNL 17:00 FRO Aluminij - Drava
17:00 FRO Triglav - Sencur
StandingsSOUTH AFRICA: Premier League 15:00 36 Bloem Celtic 1 - 0 Ajax Cape Town (1 - 0) 15:00 38 Jomo Cosmos 1 - 0 Pretoria U. (1 - 0) StandingsSOUTH KOREA: K-League Classic 07:00 Fin Incheon 0 - 1 Ulsan Hyundai (0 - 1) 07:00 Fin Jeonnam 3 - 4 Sangju Sangmu (1 - 1) 09:00 Fin Seongnam 2 - 0 Gwangju FC (0 - 0) StandingsSOUTH KOREA: K League Challenge 07:00 Fin Daegu 2 - 1 Hummel (0 - 1) 07:00 Fin Goyang Hi 0 - 1 Daejeon (0 - 1) StandingsSPAIN: Primera Division 12:00 Fin Ath Bilbao 2 - 1 Celta Vigo (1 - 1) 16:00 Espanyol - Sevilla
18:15 Dep. La Coruna - Getafe
20:30 Valencia - Villarreal
StandingsSPAIN: Segunda Division 12:00 Fin R. Oviedo 1 - 0 Cordoba (1 - 0) 17:00 Elche - Albacete
17:00 Gimnastic - Mirandes
17:00 Girona - Tenerife
17:00 Valladolid - Lugo
19:15 Ponferradina - Zaragoza
StandingsSPAIN: Segunda Division B - Group 1 12:00 Fin Gijon B 0 - 0 Leonesa (0 - 0) 17:00 FRO Izarra - Burgos
17:00 FRO Pontevedra - Valladolid B
17:00 FRO Santander - Compostela
18:00 FRO Arandina - Tudelano
18:00 FRO Somozas - Celta Vigo B
18:00 FRO UD Logrones - Cacereno
StandingsSPAIN: Segunda Division B - Group 2 12:00 Fin R. Sociedad B 3 - 2 Portugalete (1 - 1) 12:00 Fin Rayo Majadahonda 1 - 2 CF Talavera (1 - 0) 12:00 Fin Real Madrid B 2 - 1 Leioa (1 - 0) 12:15 Fin Socuellamos 2 - 0 Mensajero (1 - 0) 17:00 FRO R. Union - Gernika Club
18:00 FRO Sestao - Guadalajara
StandingsSPAIN: Segunda Division B - Group 3 12:00 Fin Baleares 3 - 3 Sabadell (1 - 2) 12:00 Fin Espanyol B 1 - 1 Levante UD B (1 - 0) 12:00 Fin Olot 3 - 1 Llosetense (1 - 1) 12:00 Fin Pobla Mafumet 0 - 0 Alcoyano (0 - 0) 17:00 Awarded Huracan - Barcelona B
17:00 FRO Olimpic Xativa - Lleida
18:00 FRO Eldense - Reus Deportiu
18:00 FRO L Hospitalet - Hercules
StandingsSPAIN: Segunda Division B - Group 4 11:30 Fin Almeria B 0 - 4 Sevilla B (0 - 1) 12:00 Fin Jumilla 0 - 0 Cadiz (0 - 0) 12:00 Fin Marbella 4 - 4 Betis B (0 - 3) 12:00 Fin Merida AD 1 - 1 Linense (1 - 1) 12:00 Fin Recreativo Huelva 0 - 1 Melilla (0 - 1) 17:00 FRO Granada CF B - La Hoya Lorca
18:00 FRO Algeciras - Villanovense
18:00 FRO Jaen - San Roque
StandingsSPAIN: Superliga Women 11:30 Fin Rayo Vallecano W 2 - 2 Albacete W (2 - 1) 12:00 Fin Barcelona W 7 - 1 Espanyol W (3 - 0) 12:00 Fin Oviedo Moderno W 0 - 1 Atletico Madrid W (0 - 0) 12:00 Fin Valencia W 1 - 2 Huelva W (0 - 1) StandingsSWEDEN: Allsvenskan 15:00 36 Falkenbergs 0 - 1 Elfsborg (0 - 1) 17:30 Hammarby - Sundsvall
17:30 Malmo FF - Hacken
StandingsSWEDEN: Superettan 13:00 Fin Ljungskile 1 - 0 Dalkurd (1 - 0) 15:00 35 Assyriska FF 0 - 1 Halmstad (0 - 1) 16:00 Angelholms - Varnamo
StandingsSWEDEN: Division 1 - Norra 15:00 36 Carlstad 0 - 0 IFK Lulea (0 - 0) 16:00 Enskede - Pitea
17:00 Brage - Vasalunds
StandingsSWEDEN: Division 1 - Södra 15:00 35 Hollvikens 0 - 1 Osters (0 - 1) 17:00 Trollhattan - Landskrona
18:00 Norrby - Kristianstads
StandingsSWEDEN: Division 2 - Norrland 15:00 FRO Anundsjo - Skelleftea
15:00 FRO Gaellivare Malmberget - Sandvikens
StandingsSWEDEN: Division 2 - Norra Svealand 15:00 FRO Kvarnsvedens - Sundbybergs
16:00 FRO Gute - Boo FF
StandingsSWEDEN: Division 2 - Södra Götaland 17:00 FRO BW 90 - Rosengard
StandingsSWEDEN: Division 2 - Södra Svealand 16:00 FRO Konyaspor - Karlslunds
StandingsSWEDEN: Division 2 - Norra Götaland 16:00 FRO Rynninge - Skoftebyns
StandingsSWEDEN: Allsvenskan Women 14:00 75 Djurgarden W 3 - 1 Vittsjo W (1 - 1) 14:00 80 Umea W 1 - 1 Mallbackens W (1 - 1) 16:00 Orebro W - Kristianstads W
StandingsSWITZERLAND: Super League 13:45 90+ St. Gallen 1 - 3 Vaduz (0 - 2) 13:45 Fin Thun 4 - 0 Zurich (2 - 0) 16:00 Lugano - Luzern
StandingsSWITZERLAND: Challenge League 15:00 33 Lausanne 0 - 0 Chiasso (0 - 0) StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Promotion 15:00 FRO Stade Nyonnais - Servette
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2 14:00 FRO Munsingen - Wangen
14:30 FRO Sursee - Thun II
14:30 FRO Young Boys II - Black Stars
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3 14:30 FRO Thalwil - Kosova
14:30 FRO Winterthur II - Eschen
StandingsTHAILAND: Thai Premier League 13:00 Fin Army United 1 - 0 Chiangrai Utd (1 - 0) 13:00 Fin Chainat 1 - 3 Pattaya Utd (0 - 2) 14:00 77 Muang Thong Utd 1 - 0 Chonburi (1 - 0) 15:00 34 BEC Tero Sasana 0 - 0 Sisaket (0 - 0) StandingsTUNISIA: Ligue Professionnelle 1 16:30 AS Marsa - Club Africain
16:30 Ben Guerdane - Sfaxien
16:30 Etoile Sahel - JS Kairouan
16:30 Gafsa - Kasserine
16:30 Metlaoui - Hammam-Lif
16:30 Stade Gabesien - Bizertin
16:30 Zarzis - Stade Tunisien
16:45 Esperance Tunis - Sidi Bouzid
StandingsTURKEY: Super Lig 15:00 34 Sivasspor 0 - 0 Akhisar Genclik Spor (0 - 0) 18:00 Antalyaspor - Konyaspor
18:00 Fenerbahce - Gaziantepspor
StandingsTURKEY: PTT 1. Lig 18:00 Adanaspor AS - Alanyaspor
18:00 Balikesirspor - Samsunspor
StandingsTURKEY: TFF 3. Lig Group 3 14:30 HT Kastamonuspor 3 - 0 Dersim Spor (3 - 0) StandingsUKRAINE: Pari-Match League 18:30 Shakhtar Donetsk - Dyn. Kiev
StandingsURUGUAY: Primera Division - Clausura 00:00 Fin Sud America 1 - 1 Club Nacional (1 - 0) StandingsUSA: MLS 01:30 Fin New England Revolution 2 - 2 Orlando City (1 - 1) 03:30 Fin Real Salt Lake 2 - 1 Houston Dynamo (0 - 0) 21:30 Portland Timbers - Toronto FC
StandingsUSA: North American Soccer League - Spring Season 01:00 Fin Fort Lauderdale 0 - 1 Tampa Bay (0 - 0) 02:00 Fin Rayo 1 - 2 Indy Eleven (1 - 1) StandingsUSA: USL 00:05 Fin Rochester 2 - 1 Harrisburg City (1 - 0) 01:00 Fin Cincinnati 1 - 1 Wilmington Hammerheads (0 - 1) 01:00 Fin Richmond Kickers 1 - 0 Toronto FC 2 (1 - 0) 01:30 Fin Charleston 1 - 1 Pittsburgh (0 - 1) 02:30 Fin Rio Grande 0 - 2 Los Angeles 2 (0 - 0) 02:30 Postp Saint Louis - Vancouver Whitecaps 2
02:30 Fin San Antonio 3 - 1 Tulsa Roughnecks (1 - 0) 04:30 Fin Arizona United 1 - 1 Portland 2 (0 - 1) 04:30 Fin Sacramento Republic 0 - 1 Orange County Blues (0 - 1) 21:00 Bethlehem - Louisville City
22:00 New York Red Bulls 2 - Charlotte Independence
StandingsUSA: NWSL Women 23:00 Boston Breakers W - Portland Thorns W
StandingsVENEZUELA: Primera Division - Apertura 21:00 Portuguesa - Llaneros
21:30 Zulia - Lara
22:00 Monagas - Petare
22:00 Trujillanos - JBL Zulia
22:00 Urena - Carabobo
23:00 La Guaira - Estudiantes Caracas
StandingsVIETNAM: V-League 11:00 Fin Song Lam Nghe An 1 - 1 Long An (0 - 0) 12:00 Fin Can Tho 0 - 1 BHTS Quang Nam (0 - 1) 12:00 Fin Thanh Hoa 2 - 1 Gia Lai (1 - 0) 12:30 Fin T&T Ha Noi 2 - 1 Da Nang (0 - 0)
CONTINUA
|
|
| .
|
0 replies since 1/5/2016, 14:51 141 views
.